Konkursy

10 maja  2017r. odbył się koncert klasy fletu p. Joanny Kowalczyk  i klasy klarnetu p. Małgorzaty Przybysz. Uczniowie wpierani przez towarzyszącą im przy fortepianie p. Urszulę Stawicką prezentowali przygotowane od kilu tygodni utwory. Kilkoro wykonawców miało próbę generalną przed zbliżającym się  III Regionalnym Konkursem Fletowo - Klarnetowym w Goleniowie. Prosimy trzymać za nich mocno kciuki!

Oprac. Małgorzata Przybysz

..........................................................................................................................................................................................................

24 kwietnia duety instrumentalne ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Gryfinie wybrały się do Stargardu na III Konkurs Duetów Instrumentalnych I i II stopnia "Stargard pod szczęśliwą gwiazdą". Każdy duet prezentował dwa przygotowane utwory. Wykonawców oceniało Jury w składzie: prof. zw. dr hab. Anna Prabucka- Firlej, prof. Krzysztof Sperski, dr Piotr Piechocki, mgr Janina Robak. Nasi uczniowie: Weronika Wernikowska i Milosz Otto oraz Laura Hyży i Natalia Kupińska godnie reprezentowali szkołę. Cieszymy się ponieważ Jury uhonorowało Weronikę i Miłosza trzecim miejscem w grupie pierwszej. Serdecznie gratulujemy!

 

1zdjecia duety szczecin 3

Oprac. Małgorzata Przybysz

 

 

 

..................................................................................................................................................................................................................

27 marca 2017r. uczniowie Joanny Kowalczyk oraz p. Małgorzaty Przybysz wzięli udział w II Zachodniopomorskim Festiwalu Duetów Instrumentów Dętych w Szczecinie. Organizatorem tego festiwalu była Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. T. Szeligowskiego w Szczecinie. Cieszymy się z pięknych występów naszych uczniów, a duetowi: Weronika Wernikowska (flet) i Miłosz Otto (klarnet) gratulujemy zdobycia III miejsca w swojej kategorii.


          

Oprac. Małgorzata Przybysz

.................................................................................................................................................................................

II Szkolny Konkurs " Od techniki do muzyki "

28 marca 2017r. w Szkle Muzycznej I stopnia w Gryfinie odbył się II Konkurs " Od techniki do muzyki " skierowany do uczniów klas pierwszych grających na instrumentach dętych. W jury zasiedli nauczyciele: p. Joanna Kowalczyk, p. Katarzyna Turska, p. Małgorzata Przybysz, p. Tomasz Dąbrowski ii p. Mateusz Sawicki. W konkursie udział wzieło 13 uczniów, którzy musieli przygotować gamę, pasaż, tercje oraz etiudę. Młodzi wykonawcy zmierzyli się ze swoją tremą, niesfornymi palcami i często nieposłusznymi instrumentami. Jury wyłoniło laureatów:

I m. Celestyna Szulc z kasy saksofonu p. Mateusza Sawickiego

II m. Maja Stróżyk z klasy klarnetu p. Małgorzaty Przybysz

III m. ex aequo Pola Roznowska i Weronika Małolepsza, obie z klasy fletu p. Katarzyny Turskiej

Wyróżniono również: Kosmę Roznowskiego (klasa trąbki p. Tomasza Dąbrowskiego),

Aleksandrę Pasiekę (klasa fletu p. Joanny Kowalczyk), Wiktora Kępińskiego i Jakuba Pawlaka (klasa klarnetu p. Małgorzaty Przybysz),oraz Gabrielę Gogól (klasa fletu p. Katarzyny Turskiej).

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

 

 

 

 Oprac. M. Przybysz

 

 

II Konkurs Smyczkowy

Konkurs odbył się 14 marca 2017r. Wzięło w nim udział 14 uczniów klas skrzypiec, altówki i wiolonczeli. Sponsorem była Rada Rodziców oraz Salon Muzyczny " FAN" w Szczecinie.

Konkurs pięknie wpisuje się w szkolny kalendarz imprez i będzie kontynuowany w następnych latach. Laureatem I miejsca w klasie pierwszej została Amelia Szczepanowska, laureatem I miejsca w klasie drugiej jest Agata Szuster. 

skrzypce miniatura 2

 Oprac. Joanna Jagiełło